Yeni Evliler İçin Yatak Odası Takımı Seçimi

Yeni Evliler İçin Yatak Odası Takımı Seçimi

Yeni evliler için yatak odası takımı seçimi önemle üstünde durulması gereken bir konudur. Her insanın iç mimara ya da mobilya üreticisine ayırabilecek bütçesi yoktur. Kaliteli ve sağlıklı bir yatak odası mobilyası seçimi, dekoru konusunda detaylı bilgiler verdiğimiz yazımız sizlere yardımcı olacaktır. Evinizin içini gerekli gereksiz eşyalarla doldurarak, zengin göstermeyi hedeflemek oldukça yanlış bir davranıştır. Kutulardan çıkmamış ve yerini bulamamış eşyalar her zaman evde dağınıklık olarak gözükecektir. Bu durumun önüne geçmek için evinize alacağınız eşyalar ve mobilyalar arasında bağlantı kurmalısınız.

Eşyaya Uygun Mobilya

Evinize alacağınız gardırobun kıyafetlerinizi tam aldığından emin olmalısınız. Kadın ve erkeğin kendisine özel bölümleri bulunmalı ve çekmecelere sahip olmalıdır. Üç kapaklı bir gardırop size yetmiyorsa, başka bir modelde dört kapaklı ürünleri inceleyerek karar verebilirsiniz. Yine aynı şekilde saklamanız gereken hurçların içerisinde bir sürü çarşaf ve yorganınız varsa, yataklarınızı bazalı seçebilirsiniz.

Böylece evin içerisinde dağınıklık olmadan, eşyalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Makyaj masası için seçimlerde bulunurken, mutlaka kapaklı dolapları ve çekmecelerinin olmasına dikkat edin. Kapaklar ve çekmeceler, makyaj malzemelerinizin, fırçalarınızın tozlanmasını önleyeceği için çok rahat bir ortam sağlayacaktır.

Yatak Odanızda Pişman Olmamanız İçin Öneriler

Yeni evlenenler genelde o yılın moda trendlerine uygun mobilyalar seçerler. Son moda olması, her ürünün yıllarca kullanılabileceği anlamına gelmemektedir. Yatak odası seçimi yaparken:

  • Eşyalarınızın uzun yıllar kullanılabilecek kalitede olmasına,
  • Yatak örtülerinizle uyumlu bir renk olmasına,
  • Odanıza sığabilecek parçalara sahip olmasına,
  • Modası geçmeyecek ürünler olmasına dikkat edin.

Modası geçen yatak odalarınız, zaman içerisinde gözünüze batmaya ve beğenilmemeye başlayacaktır. Bu yüzden, her zaman kullanabileceğiniz, çok deseni olmayan fakat zevkinize hitap eden ürünler seçebilirsiniz. Böylece kaliteli ürünleri, yıllarca kullanabilirsiniz.

Yeni Evliler İçin Yatak Odası Takımı Seçimi Royal

Eşyalarınızı Minimal Düzeyde Tutun

Yatak odası takımları içerisinde olmazsa olmaz ürünler vardır. Bu ürünlerin dışında odanızı doldurmanız yeterli alanın olmaması ve sıkış sıkış bir yatak odasında uyumanıza sebep olacaktır. Bu yüzden yatak odanızda:

  • Komodin,
  • Makyaj masası,
  • Yatak başlığı ve bazası,
  • Giysi gardırobu dışında pek ürün bulundurmamaya dikkat edin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çalışma Odası İçin En Güzel Dekorasyonlar

Eğer odanız genişse, dolabınızın kapağı aynalı bir model değilse, boy aynasını mutlaka odanıza yerleştirin. Kapı arkası ya da dolap yanı, boy aynalarını yerleştirebileceğiniz ve yerden tasarruf edebileceğiniz alanlardır.

Renk Uyumunu Göz Ardı Etmeyin

Odanızın mobilyalarını seçerken çok radikal seçimler de yapabilirsiniz. Bunun yanında renk uyumunu gözden kaçırmamaya dikkat edin. Yeni evliler için yatak odası takımı seçimi yaparken tekstil ürünleri alanına giren halı, perde, örtülerde, mobilyanızla uyum içerisinde olmalıdır.

Bunun için sade mobilyalar tercih ederek, hareketi yatak odanızdaki tekstil ürünlerinizle sağlayabilirsiniz. Dekorasyondan sıkıldığınızda perde ya da halı değiştirmenin bütçenizi sarsmayacağını fakat bir yatak odası mobilyasının daha pahalı olduğunu unutmayın.

Çok açık renkleri tercih etmek isterken bir daha düşünün, beyaz ve siyah renk tozu en çok gösteren renkler arasındadır. Bu renkler yerine krem ve kırık beyaz renkleri tercih ederek hem çiğ görüntüden kurtulabilir hem de modern bir yatak odası tasarlayabilirsiniz. Tablolarınızda siyah ve beyaz klasik çizgiler kullanarak, odaya hangi perdeyi takarsanız ve hangi halıyı yerleştirirseniz uyum sağlayacak ürünler tercih edin.

Camın Önünü Kapatmayın

Camlar hem doğal ışık kaynağı hem de temiz hava için bizlere gerekli bölümlerdir. Bu bölümleri yatak odanızda mutlaka önü açık şekilde tutun. Hem evinizin enerjisinin değişeceği temiz havayı odanıza alırken aynı zamanda güneşi de evinize davet etmiş olacaksınız Genellikle yatak başlıkları ve dolap kapakları, yatak odalarına temiz hava ve güneş ışığının girmesini engelleyen malzemeler arasında yer alıyor.

Camların tamamen açılabildiği ve kapanabildiği şekilde oda düzeni almak, sizlere günlük hayatınızda çok fazla kolaylık yaşatacaktır. Yatak odanızda perdelerinizi dilerseniz koyu renk fonlu olarak seçebilirsiniz. Böylece geç uyuduğunuz zamanlarda, bu perdeyi kapatarak güneş ışığına biraz daha geç maruz kalabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bej Rengi Dekorasyon

Rahat Yatakla Enerjinizi Toplayın

Yatak seçimi, yatak odaları için vazgeçilmez bir alışveriştir. Yatak seçerken mutlaka denemeli, uzmanların önerdiği yataklara bütçe ayırmalısınız. Gün içindeki yorgunluğunuzu atacağınız yatağınız, omurganızı desteklemeli ve gömülmemelidir. Yatağın sertliği uzmanlara göre orta olmalıdır, çok yumuşak yataklar omurganızın şeklini aldığı için rahat gibi görünse de boyun ve beliniz için hiç de sağlıklı değildir.

Rahat yataklarda enerjinizi alarak güne başlamak, işinize gitmek ve ev işlerinizi halletmek için mutlaka araştırma yapmalısınız. Yatağınızın yüzeyinin değiştirilebilir ve temizlenebilir olduğundan emin olun. Yüzeyi korumak için alezlerden almayı unutmayın, herhangi bir sıvı döküldüğünde yatağın süngerine kadar işlemesinden alez sayesinde kurtulabilirsiniz.

Yeni Evliler İçin Yatak Odası Takımı Seçimi Beyaz Takım

Yeşillikleriniz İçin Yer Ayırın

Odanız içerisinde yer vereceğiniz çiçekleriniz ve bitkileriniz sizin yaşam enerjinizi yükseltecektir. Çok büyük bitkiler için yeri olmayanlar kaktüsleri yatak odalarında sergileyebilir. Çok su istemeyen, kendi halinde yaşayan kaktüslerinize duvarda özel bir askı yardımıyla tutturmanız, odanızın havasını da değiştirecektir. Dilerseniz özel katlı raflardan alarak, çiçeklerinizin bir bölümünü yatak odanızda dekor amaçlı da kullanabilirsiniz.

Oda İçi Mesafeyi İyi Ayarlayın

Odanın iç mesafesini ayarlamak, mobilyaları aldıktan sonra yapılması gereken bir durumdur. Bu durum için en önemli kriter mobilyaların monte edilmiş olmasıdır. Odanın içerisine yatağınızı hangi konumda yerleştireceğinize karar verdikten sonra, kenarlarına komodinlerini yerleştirmeniz ve sonrasında da gardırobunuzu konumlandırmanız gerekmektedir. Oda içinde oluşturduğunu koridorlarda, iki kişinin yürümesi kolay bir şekilde gerçekleşmelidir.

Günümüzde maalesef her yeni evlenenin yaptığı hatalardan birisi, odayı doldurmak ve içinde adım atacak yer bırakmamaktır. Nefes alabileceğiniz alanlara en çok yatak odanızda ihtiyaç duyacaksınız. Dolabınızın kapısının yatağınıza çarpmaması, komodinin çekmecesinin kolay açılması başta çok küçük detaylar gibi gelse de ilerleyen zamanda canınızı sıkabilecek durumlardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Romantik Balkon Tasarımı Yaratma

Bir önceki yazımıza https://blog.hamdeko.com/retro-dekorasyon-nedir/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumları Gör (0)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

Tüm Hakları Saklıdır 2019

Yukarı