En Güzel Duvar Raf Modelleri Örnekleri

En Güzel Duvar Raf Modelleri

Duvarlarınızda en güzel duvar raf modelleri örnekleri ile evlerinizin havasına hava katmış olabilirsiniz. Rafları duvarlara dekorasyon amaçlı koyarak evinize güzel bir görüntü vermiş olursunuz. Evinizin içerisinde herhangi bir yeri dekorasyon yapmak istemeniz sizin için duvarları en uygun dekora etme olanağı sunmaktadır. Hem fazla yer kaplamayacak olması, hem de daha hoş ve şık görüntü sağlıyor olmasından dolayıdır. Duvarlarınıza dekore edeceğiniz raf modellerini iyi tercih yaparak çok güzel bir görüntü elde etmiş olabilirsiniz. Duvarlarınıza koyacağınız oldukça fazla seçenekte olan raf modelleri örnekleri bulunmaktadır. Hepsi sizin tercihinize ve zevkinize kalıyor.

Bebek Odası İçin En Güzel Duvar Raf Modelleri

Şüphe yok ki bebeklerin odaları dekore edilsin veya edilmesin evin en güzel görünen yerlerinden bir tanesidir. Hatta en güzeli de diyebiliriz. Ama bu bebek odası duvarlarını raf koyarak daha güzel bir görüntü haline getirebilirsiniz. Kullanıma en açık alanlar olarak bebek odalarını duvar raf modelleri için söyleyebiliriz. Bebek odanızın duvarında renkli bir boya var ise o renge uygun duvar raf modeli koymanız daha iyi olacaktır. Bu uyumlu görüntü ile harika bir atmosfer sağlamış olacaksınız.

Duvar İçin Trend Olan Raflar Hangisidir?

Dekorasyon için trend kelimesi oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Yalnız eviniz için trend olması yeterli olmayacaktır. Bu nedenle trend kelimesinin yanına dekoratif kelimesini eklemek daha uyumlu olacaktır. Sadece şık olan anlamına gelmeyen dekoratif kelimesi evin tamamı ile uyum sağlayan anlamına da gelmektedir. Eğer duvarınıza seçeceğiniz rafı buna göre seçerseniz en uygun tercihi yapmış olacaksınız.

Son yıllarda duvarlarda trend rafların görüntüsü sade görüntü ve minimalist akım olmaktadır. Ev içerisindeki dekorasyon ürünleri bu doğrultuda gelişme göstermektedir. Son yıllarda duvarlarda duran raf modelleri oldukça sade bir görüntüde olmaktadır. Sade bir görüntü olması trend olmayacak anlamını taşımayacaktır. Küçük raf modellerini evlerin duvarlarında daha fazla tercih edildiğini söylesek yanılmış olmayız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hygge Nedir? Hygge İle Nasıl Samimi Ortam Kurulur?

Yaratıcı Seçimle Yapınız

Dekorasyon yapmak istediğiniz yerde hayal dünyanızda yapacağınız yaratıcılık kilit durumunda bir fikirdir. Eve yapacağınız dekorasyonu yaratıcı fikirlerinizle düşünürseniz size yapacağınız dekorasyonla ilgili oldukça fazla fikir verecektir. Bu yaratıcı fikirlerden en güzeli ise duvar rafları’dır. Duvar rafları hem kullanışlı olmalı, hemde bir zeka ürünü olarak yansımalıdır. İlk izlenim önemli olduğu gibi ilk baktığınızda sizin ve sizin gibi kişilerin hoşuna gitmelidir.

En Güzel Duvar Raf Modelleri Tarz

Genişlik Ve Büyüklüğe Dikkat Ediniz

Duvar rafları için en kritik olan detaylar bulunmaktadır. Bu detayları şu şekilde sayabiliriz.

  • Genişliği
  • Büyüklüğü
  • Duvar ile renk uyumu
  • Tasarımı

Gibi detaylar duvar raf modelleri için son derece önemli bir yer tutmaktadır. Eğer duvarlarınızın raflarının daha yaratıcı bir hava barındırmasını istiyorsanız rafların küçük olmasını tercih ediniz. Rafların büyük olmaması ve içerisinde sade bir görüntünün olması size evde iç mimar havası katacaktır. Küçük olan rafların içerisinde gene koyacağınız kitap ve eşyaların küçük olmasını tavsiye etmekteyiz.

Tercihiniz Ahşap Duvar Rafları Olmalıdır

Duvarınıza seçeceğiniz raf modelinin ahşap olmasına önem veriniz. Ahşap raf olması ile evinize otantik bir hava katmış olacaksınız. Evinize otantik bir hava kattığı gibi evinizin doğal görünmesini sağlayacaktır.

Ahşap’ın ise iyi seçilmesi dekorasyonunuza yardımcı olacaktır. Duvar raflarının olduğu yere de ahşap raflar tercih ediniz. Eğer ahşap raf tercih etmek istemiyorsanız en azından ahşap raf görüntüsü verene raf modeli tercih ediniz.

Yemek Masasının Duvarının Olduğu Yere Konulacak Raf Tercihi

Yukarıda bebek odasına konulması gereken duvar rafı hakkında bilgi verdik. Şimdi ise yemek masasının bulunduğu yerdeki duvara koyulacak raf tercihini anlatalım. Mutfağın olduğu yerdeki duvara konulacak raflar daha çok işinize yarayacaktır. Örnek vermek gerekirse;

  • Üç tane ahşaptan raf monte edebilirsiniz.
  • Rafların ahşap olması yemek masası ayaklarına uyum sağlayacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni Ev Sahipleri İçin Harika Ev Dekorasyonu Önerileri

Kısa mesafede olan lamba var ise bu koymuş olduğunuz duvar rafları hiçbir şekilde mani olmamaktadır.

Duvarda Saksılık İçin En Güzel Duvar Raf Modelleri

Oturma odaları en çok kullanılan duvar raflarının olduğu yerlerden bir tanesidir. Dolayısı ile farklı tasarımlar yapılabilecek bir alandır. Saksılarınızı koymak istediğinizde size bir alternatif olarak oturma odasının duvarına ahşap raf tercih edebilirsiniz.

Görünüş olarak oldukça güzel ve şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Oturma odanıza değişik bir hava katacaktır. İki adet uzun bir şekilde çapraz bir şekilde alt alta duvar rafı koyulabilir.

En Güzel Duvar Raf Modelleri Saksılık

Tuvalete Duvar Raf Tercihleri

Duvar rafı koyacağınız bir başka evinizin bölümü ise tuvalettir. Küçük tuvaleti olan evlerde eşyaları yerleştirmek oldukça zordur. Klozetin olduğu duvarın arkasına alt alta bölmeli duvar rafı konulması iyi bir tercih olacaktır.

Eşyalarınızı kolaylıkla koyabileceğiniz bir alan oluşturmuş olacaksınız. Ve aynı zamanda ilaveten askılığın olduğu yerin üstüne ise uzunlamasına bir duvar raf tercih edilebilir. Eşyaları koymada yer kaplamaması açısından bu duvar rafları oldukça kullanışlıdır.

Mutfak İçin En Güzel Duvar Raf Modelleri

En çok eşyanın bulunduğu başka bir alan olan mutfakta duvar raf tercih etmek son derece mantıklı bir karardır. Oldukça fazla tencere ve tavanın olduğu ev düşünürseniz bu eşyaların koyulması açısından en iyi tercih olacaktır. Mutfak duvarına yapılacak olan duvar rafı ile hem tencerelerinizi ve tavalarınıza geniş bir yer açmış olacaksınız.

Hem de aradığınız şeyi hemen bulmuş olacaksınız. Son derece pratik bir çözüm olacaktır. Mutfak dolabı yerine evinizin mutfağında duvar rafı kullanmanız son derece iyi olacaktır. Mutfağa koyacağınız duvar raf tercihi ise alt alta ve yan yana olacak şekilde uzunca bir duvar raf modeli tercih etmenizdir. Bu raf modeli mutfağınız için son derece uyumlu olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Retro Dekorasyon Nedir?

Bir önceki yazımıza https://blog.hamdeko.com/duvar-kagitlarini-ev-dekorasyonunda-kullanma/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumları Gör (0)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

Tüm Hakları Saklıdır 2019

Yukarı