Country Ev Dekorasyonu Tarzı

Country Ev Dekorasyonu Tarzı

Ev dekorasyonunda uyum, estetik, ahenk, işlevsellik ve güzelliği bir arada yakalamak pek kolay değildir. Genellikle göze çok hoş gelen mobilyalar işlevsellik açısından eksik, uyumlu eşyalar ise kullanışlılık bakımından yetersiz olabilmektedir. Bu yüzden ev dekorasyonu sürecinde özenli olmak ve detayları dikkatlice düşünmek gerekmektedir. Ev dekorasyonunda zamanla yükselen bir trend haline gelen country dekorasyon stili, estetik ve işlevselliği bir araya getirmektedir. Sadece şehir dışında bulunan müstakil evlerde değil, şehir merkezinde bulunan büyük apartman dairelerinde de country ev dekorasyonu tarzını görmek mümkün olmaktadır.

Country ev dekorasyon stili, her ne kadar isim olarak bir şeyler çağrıştırsa da insanlar genellikle bu stil hakkında yeterli bilgiye sahip değildir. Bu dekorasyon tarzını doğrudan kırsal tarz olarak çevirmek mümkündür. İngilizcede kırsal, şehir dışı gibi anlamlara gelen country kelimesi bununla ilişkili ev dekorasyonu stiline de ismini vermiştir. Çünkü son dönemde oldukça popülerlik kazanan bu dekorasyon tarzı, çoğunlukla İngiliz evlerinde kullanılmaktadır. Country ev dekorasyonu için olmazsa olmaz bazı mobilya ve stiller bulunmaktadır.

Country Ev Dekorasyonu Tarzı Özellikleri

Country dekorasyon stilini benimseyerek evinizi yeniden dekore etmek istiyorsanız, bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Modern tasarımlardan ziyade biraz klasik biraz da ağır bir havası bulunan country tarzı dekorasyon bütün ev türlerinde kullanılabilmektedir. Villa tipi müstakil evlerde daha çok tercih edilen bu tarzda, ev mobilyalarında daha çok çiçekli detaylar tercih edilmektedir. Günümüzden iki yüz yıl kadar öncesi dönemden gelen klasikleşmiş dekorasyon anlayışının özelliklerini taşımaktadır. Örneğin o dönemlerde çok sık görülen desenli duvar kağıtları, country dekorasyon tarzının en önemli detaylarından biri olarak kabul edilmektedir.

Günlük yaşamınızda da aşırı detaycı bir insan değilseniz ve sadelikten yanaysanız, country dekorasyon tarzı size pek uygun olmayabilir. Çünkü ne gerek duvar ve tavan dekorasyonunda gerekse de odalarda seçilen mobilyalarda oldukça fazla detay bulunmaktadır. Desenler, detaylar ve renkler, country ev dekorasyonu tarzının öne çıkan özellikleri olarak bilinmektedir. Özellikle doğal sıcak renkler olan kahverengi tonları, yeşil ve canlı renkler country dekorasyon stilinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte ahşap mobilyaların öne çıkan yanları da country dekorasyon stilinin en belirgin özelliğidir. Country stilinde dekore edilmiş bir odaya girdiğinizde gerçekte olmasa da kaliteli ahşabın verdiği kokuyu hissedecek gibi olursunuz. Doğallık ve otantik tasarım, country ev dekorasyonuyla hayat bulan ambiyansları yaratmada oldukça etkilidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Chester Koltuk Takımı Modası
Country Ev Dekorasyonu Berjer
Ant Berjer Modelimizi İnceleyebilirsiniz.

Country Tarzı Ev Dekorasyonu Mobilyaları

Son dönemde oldukça popülerlik kazanan country tarzı dekorasyonlarda, eskitme model eşyalar yoğun ilgi görmektedir. Bu tür dekorasyon ürünleri tasarlanırken doğal görünüm her zaman ön planda tutulmaktadır. Eskitilmiş duvar rafları, vintage tarzı lambaderler, dream bar, işlemeli berjer ve sandalyeler, country tarzı panolar hep ilgi gören mobilyalar arasındadır. Bunların yanı sıra eskitme tel dolaplar, bordürler ve eskitilmiş görünüme sahip dresuar modelleri de tarzın en ilgi çekici ürünlerini oluşturmaktadır. Ahşap ve seramik objeler de country tarzı ev dekorasyonunda öne çıkan aksesuarlar arasında yer almaktadır.

Eğer siz de country tarzı ev dekorasyonuna merak saldıysanız, aradığınız bütün uyumlu mobilyaları sanal mağazamızda bulabilirsiniz. Aksesuarlardan oturma odası tasarımlarına, yemek takımlarından aksesuarlara kadar geniş bir ürün yelpazesinde country tarzını yakalayabilirsiniz. Bu tarzda genellikle ahşap ve seramik objeler kullanıldığı için metal objeler olabildiğince arka planda tutulmalıdır. Özellikle Amerikan tarzı country dekorasyonlarında odaya sıcak bir hava katabilmek için farklı dekorasyon yöntemleri kullanılmaktadır. Ahşabın doğal ve sıcak görüntüsünden yararlanmak bu yöntemlerin başında gelen ve en çok tercih edilen tekniktir. Öte yandan Rustik tarzı country dekorasyon yöntemleri de ilgi görmektedir. Bu tarzda da sıcak, samimi, doğal görünümü bir araya getirerek muhteşem ambiyansa sahip yaşam alanları elde etmektir.

Country ev dekorasyon tarzını anlamlandırmak için mobilya seçiminde özellikle vintage stile sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte mobilyaların seçiminde de dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Örneğin country ev dekorasyonu tarzını oluşturan renk grupları genellikle açık ve sıcak renk tonları olarak kabul edilmektedir. Bu renk seçimi küçük ve dar evlerde daha aydınlık ve ferahlık hissi veren bir yaşam alanı oluşturmada etkili sonuçlar vermektedir. Dolayısıyla küçük odalara sahip bir eviniz varsa, dekorasyon konusunda country stilini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Açık renk tonları barındıran bütün country dekorasyon tarzı mobilyaları, sanal mağazamız üzerinden tek tek inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Küçük Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Country Tarzı Mutfak Dekorasyonu

Evin her köşesinde benimsenebilecek bir stil olan country dekorasyon tarzı, son dönemde mutfaklarda da sıklıkla uygulanır olmuştur. Özellikle dar mutfağa sahipseniz, country tarzıyla mutfağınızı yeniden dekore etmek sizin açınızdan oldukça avantajlı bir iş olacaktır. Avrupa ve Amerika yapımı film ve dizilerden de sık sık gördüğümüz üzere bu bölgelerde country tarzı mutfaklar çok popülerdir. Country dekorasyon stiline göre dekore edilmiş mutfaklarda ahşap dolaplar öne çıkmaktadır. Beyaz, gri, yeşil, füme ve mat renk tonlarına sahip mutfak dolapları, country tarzı mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken ilk adımdır. Özellikle bu tarzı benimsemiş kişiler, dekorasyonları içinde mutfak adalarına yoğun ilgi göstermektedir.

Açık tabak rafları ve perdeli mutfak dolapları, country stilinde en sık karşılaşılan mobilya seçimidir. Bu tarz mutfak dolapları hem kullanışlılık hem de estetik görünüm açısından beklentileri karşılayacak sevidedir. Modern tasarımdan biraz uzaklaşan country stiliyle günümüz modern dekorasyon tekniklerini harmanlayarak çok farklı atmosfere sahip iç mekanlar elde edebilirsiniz. Country mutfak dekorasyonunda en çok kullanılan ev eşyalarından biri de geniş ahşap yemek masalarıdır. Geniş masaların etrafında toplanan aile bireyleri, yapılan hoş sohbetlerle yemeklerini yemenin tadını çıkarmaktadır. İşte bu tarz samimi ve sıcak bir ortam yaratabilmek için ihtiyaç duyduğunuz geniş masalar, sanal mağazamız üzerinden satışa sunulmaktadır. Siz de kendi zevklerinize ve bütçenize en uygun seçenekleri değerlendirmek için internet sitemizi inceleyebilirsiniz. Böylelikle country dekorasyon tarzını mutfağınıza başarılı bir şekilde uygulayarak bambaşka bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Country Ev Dekorasyonu Yemek Takımı
Mira Ceviz Eskitme Açılır Masa Takımı Modelimizi İnceleyebilirsiniz.

Country Dekorasyon Stilinde Uyum

Modern mobilya tekniği üzerine country dekorasyon stilini uygulamak meziyet isteyen bir iştir. Bu noktada estetik kaygılarınızı gözeterek en doğru seçimi vermeniz gerekir. İç mekanınıza sıcak ve samimi bir hava katacak mobilyaların seçiminde kolaylık yaşamak istiyorsanız sanal mağazamıza göz atabilirsiniz. Birbirinden şık ve yaratıcı tasarımlara sahip mobilyalar ile aksesuarlar country tarzına uyumlu olacak şekilde üretilmektedir. Açık renk mobilyaların country ev dekorasyonu stilinde yeri oldukça büyüktür. Bununla birlikte patchwork desenli örtüler ve minik sehpalar da country mobilya tarzını en iyi şekilde yansıtan detaylar arasında yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okuma Köşesi için Kitaplık Dekorasyon Fikirleri

Fazlasıyla rahat, sade ve sıcaklık yayan bir enerjisi bulunan country ev dekorasyonu stilinde seçenekler oldukça fazladır. Kendi zevk anlayışınıza uygun tasarımlara sahip, kaliteli ahşaptan üretilen mobilyaları kullanarak hayalinizdeki country tarzını gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Pastel renk tonlarına sahip kaliteli mobilyalar arasından bütçenize uygun seçim yapmak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Country ev dekorasyon stiliyle uyumlu seçeneklerle sıcak ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz.

 

Bir sonraki içeriğimize https://blog.hamdeko.com/evinizin-havasini-degistirecek-5-fikir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Yorumları Gör (0)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

Tüm Hakları Saklıdır 2019

Yukarı