Chester Koltuk Takımı Modası

Chester Koltuk Takımı Modası

Chester koltuk; kapitone işçiliğine sahip, kapitone düğmeleri olan ve baklava dilimi görüntüsü veren keten, nubuk ve de deri gibi materyaller ile üretimleri yapılan kabarık koltuklardır. Kullanılan kumaşların kalitesi ne kadar iyi olursa koltuklar da kendine özgü bir hava kazanmaktadırlar. Hakiki deri Chester koltuk takımı da orijinal ürünler arasında yer almaktadır. 

Yaklaşık 400 ila 500 yıllık bir geçmişi olan Chester koltuklar, günümüzde de hala beğenilerek yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Chester tarzı, bir akım olarak çalışma odalarında, salonlarda, ofislerde ya da bekleme salonlarında beğenilerek kullanılmaktadır. Farklı alanlarda kullanılabilmesi de tercih nedenleri arasında yer almaktadır. 

Chester koltuk takımı söz konusu olduğunda en önemli özellik, kapitone işçiliğinin uygun bir şekilde uygulanmasını sağlayacak yumuşaklıkta kumaşlar ile üretilmesidir. Sert kumaşların kullanımı, kapitone işçiliğinde uygulama yapılırken istenilen görüntünün elde edilmesini engelleyebiliyor.

Mobilya sektöründe her yıl belirli modeller ve de renkler trend olmaktadır. Ancak Chester modası her daim geçerliliğini korumaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri de birçok kullanıcı tarafından günümüzde de tercih edilerek kullanılmasıdır. Birçok farklı desen ve de renklerde üretimleri yapılan bu koltukların en bilinen özelliği ise kapitoneli olmalarıdır. Son yıllarda en çok sarı, yeşil, kahverengi, haki, kırmızı, turuncu ve de bordo gibi moda renklerde karşımıza çıkmakta ve de hayranlık uyandıran tarzları ile özel olarak tercih edilmektedirler. 

Kimi modelleri tamamen kapitoneli olurken kimi modellerde de sadece sırt kısımlarında kapitone kullanılmaktadır. Rahat olmaları, karizmatik bir hava katmaları nedeniyle birçok kullanıcı tarafından beğenilen ürünler olarak, takım olarak da satıldığı gibi tek, 2’li, 3’lü ya da sadece berjer olarak da satılmaktadır. 

Chester Koltuk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok kişinin dikkatini çekebilecek şıklığa ve konfora sahip koltuk modelleri arasında yer alan chester koltuklar ile yaşam alanları dekore edebilmektedir.

Chester koltuk takımı alınırken tarz ve tercihler dışında kullanım alanını da oldukça önemlidir. Genel olarak geniş salonlarda kullanılan bu koltuk takımları ile dayanıklı, gösterişli, sağlam ve de rahat konfor alanları oluşturulabilmektedir.

Küçük odalarda da kullanılabilecek şekilde birçok Chester koltuk takımı modelleri bulunmaktadır. Bu tarz modeller, kolsuz olarak üretilen modellerdir. Bunun nedeni de kol kısımlarının oldukça fazla büyük olması nedeniyle fazla alan kaplamalarıdır. Bu nedenle küçük oturma odalarında chester kullanılmak istenildiğinde kolsuz modellerinin tercih edilmesi ve aynı zamanda da odada bulunan kanepe ya da koltuk sayısının azaltılmasıdır. Hareket kabiliyeti sağlanmaması durumunda oda fazlasıyla kalabalık görünecektir. Bu da odanın daha dar ve havasız görünmesine neden olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Evde Kilim Modası

Aynı zamanda köşe takımı olarak da kullanılabilen modelleri ile alandan tasarruf ederek daha fazla oturma alanına sahip olmanız mümkündür. 

Chester Koltuk Takımı Tasarımları

Birbirinden farklı birçok renkte Chester koltuk takımı bulunmaktadır. Spor ve klasik modellerde renkler ön planda olmakla birlikte son zamanlarda klasik modeller daha çok tercih edilerek yeniden popüler olmuştur. Yeni trendler arasında yer alan bu modeller birçok evde dekorasyonlarda kullanılıyor. Aynı zamanda günümüzde ofislerde de dekorasyonun bir parçası olarak da kullanılmaktadır.

Chester Koltuk Takımı Modası
Favore Chester Koltuk Takımı modelimizi inceleyebilirsiniz.

Farklı birçok tasarımcının modelleri ile yaşam alanlarınıza şıklık katabilir ve farklı yorumlar getirebilirsiniz. Mindersiz olarak tasarlanan modelleri ile de hem canlı renkleri hem de yumuşak dokuları bir arada kullanabileceğiniz klasik modellerin dışında daha modern ve de minimal ürünleri de tercih edebilirsiniz. Geçmişten günümüze konforun ve görkemin birleştiği modern çizgilere sahip birçok Chester koltuk takımı, dekorasyonlarınızda farklı bir etki yaratacaktır.

  • Tekli formlarında kullanılan ekoseli desenler de birçok evde kullanılmakta ve son derece şık, dikkat çekici bir ürün olarak yaşam alanlarında yer almaktadır. Takım olarak tercih edilebileceği gibi tek parça olarak da farklı kumaşların kullanıldığı kanepe ya da koltuk modelleri ile de birleştirilebilirler.
  • Kaz tüyü kareli kumaşlar ile tasarlanan modelleri de hem vintage hem de retro tarzın buluştuğu dekorasyonlarda kullanılabilmektedir. Farklı kolçak ve de ayak tasarımlarına sahip olan modelleri ile de salonlarda estetik bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.
  • Düz renkleri, dokuları ve de detayları ile modern, retro, vintage ya da geleneksel dekorasyonlarda rahatlıkla kullanılabilecek modellere sahip birçok tasarım ürünleri bulunmaktadır. Özellikle de deri modelleri günümüzde hala popülerliğini korumakta ve de çalışma alanlarında ya da ofislerde kullanılarak dikkat çekici, hoş bir dekorasyon sunuyor. Evlerde de kullanımı tercih edilen deri Chester koltuk takımı modellerinin duruşlarını yumuşatmak adına koltuk battaniyesi, kırlent gibi dekorasyon parçaları kullanılarak sert görünümden uzaklaşması sağlanabilmektedir. Genellikle deri modellerde koyu kahverengi modelleri ağırlıklı olarak tercih ediliyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okuma Köşesi için Kitaplık Dekorasyon Fikirleri

Okuma Köşelerinizi Chester Koltuk Modelleri İle Özel Kılın

Chester koltuk takımı okuma alanlarında da kullanılmakta ve kitapların bulunduğu bir odada alana oldukça sofistike bir görünüm kazandırmaktadır. Tekli ya da kanepe modelleri ile okuma alanları ve de köşeleri dekore edilebiliyor. Alan müsait ise orijinal tasarımlarına yakın modellerinin de kullanımı rahat ve de konforlu bir alan yaratmak adına tavsiye ediliyor. 

Chester koltuk tasarımlarında kapitone dikişler ve zımba düğmeler etkileyici bir görünüme sahip olmalarını sağlamaktadır. Kıvrımlı kolları ve yayvan sırt tasarımları ile tamamlanan tasarımları öne çıkan detaylar arasında yer alır. Okuma alanlarında da bu tarz vintage, retro ve avangart bir tarz oluşturmak istenildiğinde bu detayların ön planda olmasına özen gösterilmelidir. 

Kitaplarla kaplı duvarların arasında, ortada duran bir Chester koltuk modeli ile son derece şık ve bir o kadar da modern, konforlu bir alan yaratılabilmektedir. Okuma alanlarının da kişinin zevkine göre dekore edilebilmesi okumayı seven kişiler açısından son derece önemli ve aynı zamanda da mutlu olmalarını sağlayan bir durumdur. İstenilen tarz uygun olabilecek birçok model içerisinden seçim yapılarak kendi özel okuma alanları, köşeleri oluşturulabilir. 

Chester Koltuk Takımı Modası Ve Dekorasyon Seçenekleri

Genel olarak klasik tasarımları tercih edilse de birçok farklı tarz ile birlikte kullanılarak farklı modelleri kombin edilebilmektedir. Koltuklar; avangart, retro, vintage, klasik ve hatta modern dekorasyonda dahi yer almaktadır. Chester modelleri takım olarak kullanıldığında ağır ve de vintage bir görünüm elde edilebilir. 

Chester Koltuk Takımı Modası
Chester 3’lü Koltuk modelimizi incelemeden geçmeyin.

Biraz daha modern bir görünüm için ise daha spor bir tarza sahip tek parça modelleri kullanılarak hem modern hem de şık bir hava yakalayabilir ve sadeliği ön planda tutabilirsiniz. 

Ayak kısımları metal, daha canlı renklere sahip modeller ise retro dekorasyonlarda kullanılmaktadır. Konforun ve de şıklığın bir arada olduğu tasarımlara sahip olan bu model koltuklar günümüzde ikonik tasarımlara yaptıkları farklı dokunuşlar ile yer almaktadır.

Chester koltuk modelleri berjer, 2’li ya da 3’lü modelleri ile tercihlere göre beraber ya da ayrı ayrı dekorasyonlarda kullanılabilmektedir. Konnfor, asalet, resmiyet ve de şıklığı aynı anda aynı parçada vurgulanmasını sağlayan chester koltuklar, yaşam alanı dekorasyonlarında geçmişten günümüze sıklıkla tercih edilerek kullanılıyor. Kapitone dikiş ve de zımba düğme gibi detayları tasarımlarının dikkat çekici bir hale getirilebilir. 

İngiltere’den çıkış yaparak tüm dünyanın beğenisini kazanan Chester koltuk tasarımları günümüzde de popülerliklerini devam ettiriyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğadan Gelen Tarz: Rustik Ev Dekorasyonu

 

Bir önceki yazımıza https://blog.hamdeko.com/neden-ahsap-mobilya-tercih-etmelisiniz/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Yorumları Gör (0)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

Tüm Hakları Saklıdır 2019

Yukarı